Spoštovani starši Vrtca pri OŠ Šalovci,

Vlada RS je sprejela nov odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih, s katerim se v statističnih regijah: Gorenjska, Koroška, Obalno-kraška, Osrednjeslovenska, Podravska, Pomurska, Primorsko-notranjska, Savinjska in Zasavska odpirajo vrtci v polnem delovanju. Vrtci, ki se nahajajo v regijah, ki jih odlok zaradi slabega epidemiološkega stanja ne navaja (Jugovzhodna-Slovenija, Goriška in Posavska regija), so še naprej zaprti, oziroma se po sklepu župana lahko zagotavlja njihovo delovanje v zmanjšanem obsegu, za starše, ki so zaposleni in varstva za otroka ne morejo zagotoviti na drug način. Vrtci, ki se nahajajo v statističnih regijah, kot to določa 1. točka 1. člena odloka, začnejo v polnem obsegu opravljati dejavnosti 26. januarja 2021.

Prosimo Vas, da tisti, ki želite otroka vključiti v vrtec s torkom, 26.1.2021 to sporočite vodji vrtca ga. Suzani Balek.

Opomba:  PKP8 Vlada RS že pripravlja, vanj pa bo vključena tudi določba, ki bo omogočala, da bodo starši, ki otrok v času epidemije ne bodo pripeljali v vrtec, upravičeni do oprostitve plačila. Določba bo veljala tako za javne, kot tudi za zasebne vrtce.

Darja Farič Klemenčič
ravnateljica OŠ Šalovci