V ponedeljek, 21.11.2016, smo v vrtcu izvedli 2. srečanje v okviru projekta V objemu besed. Skupaj z otroki in starši smo preživeli prijeten popoldan. December že trka na vrata in v ta namen smo se v prijetnem vzdušju, ob svečah, seznanili s pravljico VESEL BOŽIČ, MIŠEK MATIČEK. Lik iz pravljice je želel mamo presenetiti z odličnimi orehovimi piškotki, a njegova dobrosrčnost ga je pripeljala k temu, da je piškotke razdelil. Ostal mu je le eden. Tega sta si z mamo razdelila na pol in mami se je porodila ideja, da bi jih lahko spekla tudi onadva, če bi imela recept. Ker pa je Matiček v šoli recept prepisal, sta spekla polno skledo piškotov. Matiček pa je recept pustil tudi za nas in skupaj smo zagnetli testo, oblikovali piškotke in jih spekli.