Na ravni Mreže gozdnih vrtcev bosta sodelovali obe skupini vrtca, tako otroci stari od 1 do 3 let, in tisti starejši od 3 do 6 let. V Vrtcu pri  OŠ Šalovci imamo naravo na dosego rok. V neposredni bližini vrtca, tako najdemo gozdove, travnike, polja, sadovnjake ,… . Vzgojiteljice le to izkoristimo za nenehno raziskovanje, opazovanje, raznorazna doživetja in nepozabne izkušnje. V naravo se odpravimo skoraj vsakodnevno, gozd pa obiskujemo vsaj enkrat na teden. Obiske gozda vzgojiteljice povezujemo z vsemi področji kurikuluma, zato tam pojemo, plešemo, izvajamo naravne oblike gibanja, beremo pravljice, spoznavamo živali, … . Ideje pa črpamo iz kril otroške domišljije, kjer odkrivamo čarobnost naše čudovite narave.  Otroci potrebujejo svobodo, da pustijo svoji domišljiji prosto pot in le to najbolj lahko izkoristijo v naravi. Težimo k čim večji svobodi gibanja, proste igre in zavedanja pomena naravnega okolja. Menimo, da gozd prinaša otrokom veliko prednosti, kot so: več zdravja, svež zrak, boljši razvoj motoričnih spretnosti; zato z vključitvijo k Mreži gozdnih vrtcev, želimo čim več dejavnosti prenesti v naravo in jih še bolj obogatiti. V ta namen smo tudi zeleno površino vrtca opremili z gozdno telovadnico in naravno čutno potjo, kjer otroci raziskujejo svoje gibalne spretnosti. Otrokom obiski gozdov in bližnje narave znova in znova predstavlja nove izzive, tam so sproščeni in imajo čas zase. 

(https://www.gozdna-pedagogika.si/gozdni-vrtci/)

Dostopnost