Vrtec je sodeloval v nacionalnem projektu Zdravje v vrtcu, ki deluje pod okriljem Nacionalnega inštituta za javno zdravje. Vsebine so bile povezane z zdravjem, dobrim počutjem in sodelovanjem s strokovnjaki iz NIJZ. Rdeča nit v tem šolskem letu je bila » Krepim (oblikujem) sebe in svojo skupnost. Med svoje prioritete smo postavili krepitev zdravja in dobrega počutja. Prav gotovo smo v vrtcu  krepili svoje zdravje z gibanjem.  Sprehodi in izleti v naravo so nas pripeljali do boljšega počutja. Kolikor nam je vreme dopuščalo smo jih izvajali zunaj. Gibalne aktivnosti so popestrile naš vsakdan. Še posebej pa smo se razveselili novih otroških čelad za naše male varne glave. Skozi vso šolsko leto 2021/22 smo sledili vsem smernicam ter priporočilom NIJZ za vrtce. Zato smo veliko pozornosti posvetili higienskim navadam. Zdrava prehrana je korak do boljšega počutja. V mesecu novembru smo se tako pridružili vseslovenski akciji Tradicionalni slovenski zajtrk, v okviru katerega so potekale dejavnosti povezane z zdravo prehrano in zdravim načinom življenja. Zdravi prehrani ter pridobivanju dobrih prehranjevalnih navad smo skozi celo leto namenjali veliko pozornosti. Veliko pozornosti smo dali tudi temu, da otroci vidijo, kje in kako se hrana pridela. Tako smo se udeležili bratve, pobirali smo krompir, ogledovali smo si šolski vrt, posejali smo pšenico, igrali smo se jesensko tržnico, nabirali jesenske plodove,…Tako so naši otroci pri vsem tem opazovali in spoznavali naravo, njeni cikel ter zakonitosti. K našemu dobremu počutju pa so veliko pripomogle tudi živali. Otroci so obiskovali živali, ki živijo na kmetiji Korenika. Na obisk v vrtec pa je prišla tudi psička. Živali spodbujajo otrokovo aktivnost, kar pa pozitivno vpliva na njihovo počutje ter zdravje.

» Nič več ne bo kot je bilo nekoč«, lahko razumemo tudi kot » Ustvarimo nekaj novega, dobrega, boljšega«.

Pred nami so poletne počitnice. V počitnice vstopamo polni spoznanj, kako poskrbimo za svoje zdravje.