Pomlad je čas, ki nas v vrtcu in družini še posebej poveže. Da bi se še bolj povezali smo v mlajši skupini posvetili veliko časa prav mesecu marcu, ki je namenjen družini. Skupaj z otroci smo mamicam in ženam pripravili majhna presenečenja in se predstavili s plesno točko na slovesnosti ob materinskem dnevu. Poskrbeli smo za okrasitev igralnice. Preko pravljic in s pogovorom smo spoznavali znanilce pomladi, spremembe pri vremenu in oblačenju. V naravi smo se prepustili ptičjemu žvrgolenju in različnim gibalnim aktivnostim. Predvsem pa smo se veselili toplih sončnih žarkov, ki nežno božajo naša lička. Nekaj pozornosti smo posvetili  nekaterim posebnim dnevom, ki so nas obeležili skozi pomladni čas. Ker nam pa igre ne manjka, smo si  dovolili »samo« zaigrati se po kotičkih in na prostem.  Imeli smo se super in že radovedno vstopamo v poletni čas.