Dogodivščina malčkov se je začela že z samo vožnjo do Peterlouga. Ob sprehodu smo srečali živali in si z razdalje ogledali čebelnjak. Prav tako smo izkoristili priložnost in se ustavili pri g. župniku Dejanu, kjer smo si lahko ogledali kravice. Za konec smo v dar prejeli med in se v Peterlougu pogostili.

Teden otroka smo v starejši skupini zaključili z vožnjo v Peterloug. Že vožnja s kombijem je otroke navdušila.Prijeten sprejem je otrokom prinesel  dodatno energijo. Najprej so si otroci nabrali jabolka. Potem pa smo se odpravili na sprehod, kjer smo opazovali konje ter škotsko govedo. Konjem smo za priboljšek dali jabolka. Ogledali smo si tudi čebelnjak. Odpravili smo se nazaj v Peterloug, kjer smo uživali v jesenskih barvah ter se sladkali s keksi in čajem. Imeli smo prijetno obogateno dopoldne, ki nam bo ostalo v prijetnem spominu.