MREŽA GOZDNIH VRTCEV

Na ravni Mreže gozdnih vrtcev bosta sodelovali obe skupini vrtca, tako otroci stari od 1 do 3 let, in tisti starejši od 3 do 6 let. V Vrtcu pri  OŠ Šalovci imamo naravo na dosego rok. Vzgojiteljice le to izkoristimo za nenehno raziskovanje, opazovanje, raznorazna doživetja in nepozabne izkušnje. Otroci potrebujejo svobodo, da pustijo svoji domišljiji prosto pot in le to najbolj lahko izkoristijo v naravi. Težimo k čim večji svobodi gibanja, proste igre in zavedanja pomena naravnega okolja. Menimo, da gozd prinaša otrokom veliko prednosti, kot so: več zdravja, svež zrak, boljši razvoj motoričnih spretnosti; zato z vključitvijo k Mreži gozdnih vrtcev, želimo čim več dejavnosti prenesti v naravo in jih še bolj obogatiti. V ta namen smo tudi zeleno površino vrtca opremili z gozdno telovadnico.